Ne dům na stromě, ale dům ve stromě!

Vložil: Martina Babišová v 00:00:00 Kategorie: Architektura

Čvc9

 

Dům na stromě není nic nového pod sluncem, bylo jich postaveno už nespočet. Žádný se však nevyrovná bláznivé stavbě, která na rozdíl od svých kolegů není ke stromu pouze připevněná, ale je tvořena z největší části právě samotným kmenem a větvemi.  Příhodnější by tak pro tuto stavbu bylo označení – bydlení ve stromě. Pořád to však dostatečně nevystihuje onu strašidelnou atmosféru, která kolem domu panuje.

 Pojmenován byl po architektovi, jenž ho má na svědomí – Hang Viet Nga. Při pohledu na přehnaně organické rysy stavby v podobě zatočených, zkroucených a do sebe zapletených jednotlivých částí si připadáte jako Alenka v říši divů.

 

Dovnitř se dostanete po žebříku. Octnete v roztodivných skulinách, škvírách a zákoutích vytvořených tím nejlepším architektem, přírodou samotnou. Interiér však spíš než k bydlení slouží jako galerie. Kromě expozice tento dům a la Gaudí nabízí ke zhlédnutí opičí klec, několik balkónů a zahradu, na níž vyrostl nespočet zajímavých soch. V zákoutích domů je zřejmě stále, co objevovat. 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy